Kategorie
Uncategorized

JAK PRZENIEŚĆ SWOJE RZECZY ZA GRANICĘ?

WPROWADZENIE

Przeprowadzka w Wielkiej Brytanii może być stresująca, ale przeprowadzka międzynarodowa to zupełnie inny poziom! Jeśli nigdy wcześniej nie przeprowadzałeś się za granicę lub minęło już trochę czasu, może być mylące ustalenie, który międzynarodowy podmiot przeprowadzający powierzy Ci zabranie najważniejszych rzeczy za granicę w czasie, gdy próbujesz również zorganizować wszystko inne dla też się ruszaj. 

Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do pracy, rodziny, czy po prostu chcesz zacząć nowe życie, ta strona pomaga w organizacji międzynarodowych usług przeprowadzkowych. Celem jest zapewnienie wglądu, aby bezpiecznie zabrać swoje rzeczy za granicę, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze i koszty przeprowadzki międzynarodowe. Pomoże Ci zrozumieć, co jest dla Ciebie dostępne, jak wybrać odpowiednią firmę i jak najlepiej wykorzystać budżet wysyłki na duże przeniesienie za granicę. 

1) CZYM ZAJMUJĄ SIĘ MIĘDZYNARODOWE FIRMY PRZEPROWADZKOWE?

Międzynarodowe firmy przeprowadzkowe pakują, ładują transport i dostarczają meble domowe i rzeczy osobiste, aby bezpiecznie i bezpiecznie dotarły do nowego domu przy jak najmniejszym stresie dla Ciebie. 

Eksportowanie i importowanie artykułów gospodarstwa domowego jest znacznie bardziej skomplikowane niż prosty ruch, do którego większość z nas jest przyzwyczajona w Wielkiej Brytanii. Istnieją zasady, przepisy i oczywiście formalności! Niezależnie od tego, czy to drogą morską, czy lotniczą, międzynarodowe firmy przeprowadzkowe podejmują większość ciężkiej pracy, która polega na wykonywaniu ruchów fizycznych i prowadzeniu cię we wszystkim innym, aby usunąć stres.

Niezależnie od tego, czy chodzi o artykuły gospodarstwa domowego, rzeczy osobiste czy większe przedmioty, zdecydowanie zalecamy poszukiwanie firmy przeprowadzkowej, która korzysta z specjalistycznych materiałów do pakowania, od drzwi do drzwi i która priorytetowo traktuje przenoszenie rzeczy osobistych jako niezwykle ważne. Przeprowadzka do nowego kraju jest  trudna, więc aby przenieść się za granicę, oszczędzając pieniądze, musisz uzyskać pomoc od specjalistycznych firm przeprowadzkowych. 

Twoje przeprowadzki zazwyczaj pomagają w następujących czynnościach:

Przed przeprowadzką

 • Przeprowadź ankietę przed przeprowadzką, aby zrozumieć, na czym polega Twój ruch, i upewnij się, że dysponujesz odpowiednimi zasobami, aby mógł on działać płynnie w odpowiednim czasie. Na przykład odpowiednia ciężarówka, liczba poruszającej się załogi i materiały do pakowania. 
 • Pomóż zaplanować wszystko do przeprowadzki i koordynować daty, aby wszystko przebiegało bezproblemowo.
 • Zapewnij materiały opakowaniowe, w tym skrzynki na rzeczy cenne lub delikatne. 
 • Służą radą i pomocą w przygotowaniach do przejścia z rezerwowania parkingu do informowania, jakich przedmiotów możesz nie mieć przy sobie, oraz pomagają w wypełnieniu całej dokumentacji i formularzy celnych po przybyciu towarów. 

W dniu pakowania

 • Wyszkolony i doświadczony zespół profesjonalistów przyjedzie do twojego domu i (w zależności od wybranej firmy) zwykle będą w mundurze i przewożonej ciężarówką.
 • Zespół przedstawi się i obejdzie po obiekcie, aby upewnić się, że rozumie wszystko, co jest dla Ciebie ważne, i wyjaśnić, jak będą działać.
 • Chroń każdą część domu, która może być narażona na uszkodzenie, na przykład odkładając ochronę podłogi, jeśli jest potrzebna. 
 • Zapakuj i zawiń swoje meble i efekty. Mniejsze przedmioty do przenoszenia zostaną zapakowane i załadowane do kartonów wysyłkowych, a jeśli poprosisz o uwzględnienie usługi, niektóre przedmioty specjalne mogą być umieszczone w drewnianej skrzyni dla dodatkowej ochrony. 
 • W zależności od tego, w jaki sposób Twoje przedmioty podróżują do miejsca docelowego, załoga załaduje się następnie gotowa do transportu, na przykład:
  • Twój kontener morski można załadować bezpośrednio na miejscu, kierując się prosto z domu do portu. 
  • Przedmioty mogą zostać załadowane do ciężarówki firmy przeprowadzkowej, aby można je było załadować do kontenera wysyłkowego w ich magazynie (typowe dla wspólnych ruchów kontenerów lub w przypadku, gdy dom nie ma dobrego dostępu do ciężarówki kontenerowej). 
  • Przedmioty można załadować do pojazdu w celu transportu drogowego, jeśli przeprowadzasz się w Europie kontynentalnej. 
 • Zapewnij ubezpieczenie na wypadek przypadkowych uszkodzeń podczas przeprowadzki.

Podczas tranzytu

Gdy Twoja przesyłka jest na trasie (drogą lądową, morską lub powietrzną), firma przeprowadzkowa zazwyczaj:

 • Bądź na bieżąco z postępami i bądź na bieżąco z kluczowymi kamieniami milowymi, takimi jak przesyłka przybywa podczas przeprowadzki międzynarodowe do nowego kraju, odprawy celnej i potencjalnych dat dostawy.
 • Niektóre firmy mogą mieć systemy, dzięki którym możesz śledzić swój ruch online lub za pośrednictwem aplikacji. 
 • Zorganizuj swoje rzeczy w celu odprawy celnej (jeśli jest to wymagane w miejscu docelowym) i dostarczenia do domu, jeśli nie zostało to wcześniej uzgodnione. 

W miejscu docelowym

 • Odpraw swoje towary przez odprawę celną
 • Dostarcz przedmioty do nowego domu
 • W zależności od wybranych usług mogą one rozpakować dla ciebie przedmioty z kartonów i odebrać wszystkie zużyte materiały opakowaniowe i odpady. 

Wróć na górę

2) JAKIE USŁUGI ŚWIADCZĄ MIĘDZYNARODOWE FIRMY PRZEPROWADZKOWE?

Podczas gdy większość firm zajmujących się przeprowadzkami i wysyłkami oferuje nieco inne usługi, większość zazwyczaj oferuje:

 • Międzynarodowe standardowe opakowanie
 • Załadunek i transport
 • Rozładunek
 • Rozpakowywanie 
 • Materiały do pakowania (w tym specjalnie zaprojektowane skrzynki na delikatne lub cenne przedmioty)
 • Przechowywanie (krótko- lub długoterminowe)
 • Ruchome pojazdy 
 • Usługi złotej rączki do demontażu lub ponownego montażu skomplikowanych przedmiotów 
 • Odłączanie / ponowne podłączanie pralki
 • Rezerwacja parkingu (jeśli jesteś w strefie pozwolenia)
 • Organizowanie czyszczenia, konfiguracji technologii lub innych pomocnych usług stron trzecich

Niektóre firmy zajmujące się przeprowadzkami mogą nawet pomóc Ci znaleźć nowy dom, przenieść zwierzęta domowe lub pomóc w sprawdzeniu stanu zapasów podczas przeprowadzki międzynarodowej do / z wynajmowanego domu! 

Usługi pakowania w zakresie przeprowadzek międzynarodowych

Pakowanie może być naprawdę stresujące i czasochłonne. Złe pakowanie może również zwiększać ryzyko uszkodzenia rzeczy w transporcie, szczególnie w ruchu międzynarodowym, w którym trzeba walczyć na duże odległości, a czasem i niepewnie! Większość firm przeprowadzkowych oferuje szereg opcji usług pakowania świadczonych przez ekspertów Repotrans międzynarodowych pakujących, które mogą obejmować:

 • Pełne usługi pakowania (przeprowadzki spakują wszystkie twoje przedmioty i zawiną wszystkie meble).
 • Kruche usługi pakowania (przeprowadzcy owiną wszystkie meble, ale zapakują tylko delikatne przedmioty, np. Szkło, ozdoby, porcelanę, zdjęcia zgodnie z wyborem. Spakujesz wszystko inne).
 • Usługa pakowania bez kruchości (przeprowadzki owiną wszystkie meble, ale zapakują tylko przedmioty niestabilne, np. Książki, ubrania, zabawki, rozmaitości. Zapakujesz wszelkie delikatne przedmioty).
 • Usługa samodzielnego pakowania (przeprowadzki owiną wszystkie meble, ale wszystkie luźne rzeczy zapakujesz w pudełka). 
 • Skrzynie (na artykuły specjalne / przedmioty o wysokiej wartości). 

Ze względów celnych lub ubezpieczeniowych niektóre usługi pakowania nie są dostępne w niektórych krajach, ale wnioskodawca może to doradzić w momencie przeprowadzania ankiety. 

3)) JAKIE RÓŻNE OPCJE WYSYŁKI LUB TRANSPORTU SĄ DOSTĘPNE W FIRMACH PRZEPROWADZKOWYCH?

To zależy od tego, gdzie się przemieszczasz. Niektóre ruchy (np. Z Wielkiej Brytanii do Europy) mogą być wykonywane drogami, inne będą transportowane drogą morską lub czasem powietrzną. 

Opcje wysyłki morskiej artykułów gospodarstwa domowego:

 • Ekskluzywny pojemnik o pojemności 20 stóp lub 40/45 stóp – idealny, jeśli zabierasz większość swoich rzeczy (pojemnik 20 stóp jest mniej więcej wielkości pojedynczego garażu i mieści około 1050 stóp sześciennych zapakowanych mebli i efektów). Sprawdź nasz kalkulator objętości, aby zobaczyć, jaki rozmiar pojemnika może być potrzebny.
 • Wspólny pojemnik – idealny, jeśli masz mniej przedmiotów do zabrania, ponieważ płacisz tylko za potrzebne miejsce. Wiele firm oferuje dwa różne typy wspólnych kontenerów. Usługi LCL ładują twoje przedmioty do drewnianej skrzyni i wysyłają za pośrednictwem konsolidatora, dzięki czemu możesz odbierać swoje przedmioty tak szybko, jak we własnym kontenerze. Usługi drobnicowe ładują przedmioty do tego samego kontenera, co inni ich klienci, co jest najbardziej opłacalne, ale może potrwać nieco dłużej, ponieważ pełna przestrzeń musi zostać wypełniona. 

Transport lotniczy towarów gospodarstwa domowego:

Jeśli przewozisz tylko niewielką ilość rzeczy i potrzebujesz ich szybko, fracht lotniczy to najszybszy sposób, aby to zrobić! Ta metoda zazwyczaj nie jest opłacalna w przypadku dużych ruchów, więc czasami ludzie wysyłają niewielką przesyłkę niezbędnego sprzętu drogą powietrzną, a resztę drogą morską. 

Transport drogowy artykułów gospodarstwa domowego:

Jeśli przeprowadzasz się do Europy kontynentalnej, zazwyczaj Twoje przedmioty będą podróżować transportem drogowym. Podobnie jak w przypadku żeglugi morskiej, zazwyczaj masz do dyspozycji ekskluzywne lub wspólne usługi załadunku, w zależności od tego, ile musisz się przenieść, i możesz otrzymać różne opcje w zależności od elastyczności w zakresie dat. Na przykład usługa „częściowego obciążenia” może zaoferować tańszą stawkę, jeśli firma może połączyć daty z innymi klientami, aby dzielić pojazd. 

Wróć na górę

4) JAK DŁUGO TRWA MIĘDZYNARODOWA DOSTAWA ARTYKUŁÓW GOSPODARSTWA DOMOWEGO?

To zależy od kilku rzeczy:

Sposób transportu:

Przez morze: 

 • Ekskluzywne kontenery to najszybsza opcja wysyłki morskiej
 • LCL jest na drugim miejscu (dodano kilka dodatkowych dni do konsolidacji).
 • Przesyłki drobnicowe są wolniejsze, ponieważ musisz poczekać, aż firma zajmująca się przeprowadzkami zbierze i załaduje wszystkie inne przesyłki podróżujące z twoją, zazwyczaj będziesz szukać w regionie 12-16 tygodni w zależności od operatora (może się to znacznie różnić między firmy, więc zapytaj!).

Istnieją również alternatywne opcje transportu dla transportu drogowego. Wyłączne użytkowanie, dedykowane daty lub usługi częściowego ładowania są powszechnymi opcjami w kolejności typowej prędkości. 

Gdzie się przeprowadzasz i do:

Oczywiście to lokalizacja określi, ile czasu zajmie żeglowanie statku lub podróż ciężarówki. Czasami w przypadku miejsc żeglugi morskiej daleko w głąb lądu (szczególnie w Ameryce Północnej), twój kontener podróżuje drogą morską do najbliższego portu, a następnie koleją do „portu śródlądowego” bliższego nowego domu. 

Wybrany czas żeglugi:

Linie wysyłkowe czasami obsługują wiele tras do jednego miejsca docelowego, więc niektóre są szybsze niż inne. Jeśli się spieszysz, czasami możesz zapłacić za statek, który podróżuje bardziej bezpośrednio, lub jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, zapytaj, czy płynie wolniej! 

Wróć na górę

5) ILE KOSZTUJĄ FIRMY PRZEPROWADZKOWE?

Jak długi jest sznurek? Koszty przeprowadzek międzynarodowych są zazwyczaj indywidualne dla Ciebie w zależności od osobistych wymagań. Koszt wysyłki międzynarodowej składa się z wielu elementów: 

 • Objętość: ilość mebli i rzeczy osobistych, które przenosisz (sprawdź nasz kalkulator głośności, aby zobaczyć, ile musisz przenieść) 
 • Szybkość:  rodzaj transportu (wspólny lub wyłączny kontener? Droga, morze czy powietrze?) 
 • Elastyczność:  jak szybko potrzebujesz dostawy i jak elastycznie możesz być z datami przeprowadzki
 • Dostęp: w obu właściwościach – wewnętrznej i zewnętrznej
 • Lokalizacje:  dokąd się przemieszczasz i jak daleko jest to do najbliższego portu
 • Usługi: Jakiej dodatkowej pomocy potrzebujesz, takiej jak demontaż lub ponowny montaż
 • Przedmioty specjalne do pielęgnacji: mogą wymagać dodatkowego opakowania lub skrzyni 
 • Specjalne elementy obsługi:  mogą wymagać dodatkowego sprzętu lub innego procesu niż normalny
 • Wszelkie dodatkowe koszty przeprowadzki: takie jak cła przywozowe / podatki, jeśli zabierasz nowe przedmioty, których nie posiadałeś przez 12 miesięcy lub nie kwalifikujesz się do bezcłowego importu, lub opłaty za inspekcję kontenerów, jeśli jesteś losowo wybrany.
 • Mogą również występować inne czynniki wpływające na koszty, które mogą się różnić w zależności od firmy. Przeczytaj więcej o kosztach przeprowadzki międzynarodowej . 

Koszt będzie również różny w zależności od wybranej firmy i pory roku! Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, jaką cenę możesz zapłacić za przeprowadzkę, jest uzyskanie wyceny. 

Wróć na górę

UZYSKAJ BEZPŁATNĄ SPERSONALIZOWANĄ WYCENĘ PRZEPROWADZEK

6) PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE WYMAGAJĄCE PRZECHOWYWANIA

Czy wiesz, że większość międzynarodowych firm spedycyjnych może zapewnić miejsce na Twój transport w miejscu pochodzenia lub w miejscu docelowym?

Jeśli nie jesteś gotowy do odbioru przesyłki od razu po przybyciu, przechowywanie jest opcjonalną usługą, którą może zorganizować wnioskodawca. Może przebywasz w tymczasowym mieszkaniu, szukając stałego domu, biorąc urlop po drodze, a może sprzedajesz swój dom nieco wcześniej niż w rzeczywistości? Bez względu na powód, dla którego potrzebujesz miejsca do przechowywania, Twój napęd powinien być w stanie pomóc. Zazwyczaj mogą zorganizować miejsce przechowywania w miejscu pochodzenia i / lub w miejscu docelowym, aby wszystko było bezpieczne, dopóki nie będziesz gotowy. 

Wróć na górę

7) JAK SKRÓCIĆ LISTĘ FIRM SPEDYCYJNYCH Z PROŚBĄ O WYCENĘ 

Zmniejszenie listy firm, które chcesz zaprosić do wyceny, może być trudne. Dosłownie setki reklamują swoje usługi w Internecie, więc jak odróżnić dobro od zła?

Zapytaj o rekomendacje

Od znajomych i rodziny 

Ludzie, którym ufasz, są doskonałym źródłem renomowanych firm, które powinieneś rozważyć, z prawdziwymi doświadczeniami, którymi mogą się z tobą podzielić. Jeśli znasz osoby, które przeprowadziły się za granicę, zanim możesz osobiście zapytać najbliższego lub najbliższego, lub możesz opublikować pytanie w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook lub Twitter, dla szerszego grona odbiorców. 

Od internetowych społeczności emigrantów 

Jeśli nie znasz nikogo, kto przeprowadził się za granicę, zapytaj społeczność online. Istnieje wiele forów dyskusyjnych (naszym ulubionym są Brytyjscy emigranci ), które są świetnym źródłem wsparcia dla osób takich jak Ty, chcących przeprowadzić się za granicę, z bogatym doświadczeniem, z którego można się uczyć!

W obu przypadkach… 

Ważne jest, aby pamiętać tutaj o tym, jak ważne jest pytanie o międzynarodowe firmy przeprowadzkowe. Dlaczego? Wielka brytyjska firma przeprowadzkowa może nie być wielkim zagranicznym operatorem, to zupełnie inny zestaw umiejętności – od zrozumienia, jak pakować rzeczy przez wiele tygodni na wzburzonym morzu, po doświadczenie w wypełnianiu formalności celnych, abyś nie doświadczył kosztowności kary lub opóźnienia. Jeśli zastanawiasz się nad przeprowadzką w oparciu o zalecenie brytyjsko-brytyjskie dotyczące przeprowadzki, upewnij się również, czy sprawdziłeś, czy są akredytowane również w przypadku przeprowadzek zagranicznych. 

Wyszukaj katalog 

Lokalne katalogi to świetny sposób na znalezienie firm obsługujących twoją okolicę: Oto niektóre z naszych ulubionych:

 • FIDI.org

FIDI to największy globalny sojusz profesjonalnych międzynarodowych firm przeprowadzkowych i przeprowadzkowych. Co więcej, każdy podmiot stowarzyszony FIDI musi spełniać rygorystyczny standard jakości FAIM, ogólnie akceptowany jako wiodący profesjonalny standard branżowy na świecie. Norma FAIM określa spójne wymagania jakościowe, które firma musi spełniać w ramach swojej działalności, administracji i wydajności, biorąc pod uwagę procedury, szkolenie personelu, pojazdy i urządzenia, aby upewnić się, że posiadają kwalifikacje do świadczenia międzynarodowych usług przeprowadzkowych na akceptowalnym poziomie lub wyższym.

 • Brytyjskie Stowarzyszenie Zmywaczy

BAR jest wiodącym profesjonalnym stowarzyszeniem firm zajmujących się przeprowadzkami w Wielkiej Brytanii i ustanawia minimalne standardy oraz kodeks postępowania, aby zapewnić doskonałą obsługę. Ten katalog online łączy listę wstępnie zweryfikowanych członków z recenzjami poprzednich klientów, co pozwala uzyskać niezależną opinię na temat firmy, którą rozważasz. Upewnij się, że szukasz członków, którzy wyświetlają plakietkę „Overseas Remover”, ponieważ ta witryna łączy firmy brytyjskie i międzynarodowe. 

 • Yell.com 

Jeden z wiodących brytyjskich katalogów biznesowych. Możesz wyszukiwać według lokalizacji lub nazwy firmy w kategorii „Przeprowadzki zagraniczne”, aby dowiedzieć się więcej o nich, oferowanych przez nich usługach, a czasem zdjęć i recenzji, jeśli ukończyli swój profil. 

 • Który? Zaufani handlowcy

Czy wiesz, jak testować i zatwierdzać produkty w celu ochrony konsumentów? Które? uruchomić katalog Trusted Trader – program rekomendacji, który rozpoznaje renomowanych handlowców, którzy pomyślnie przejdą rygorystyczne procesy oceny, w tym kontrolę wiarygodności kredytowej, referencje klientów, wizytę na miejscu i badanie procedur, a wszyscy zatwierdzeni handlowcy muszą wyrazić zgodę na Które? kodeks postępowania.

Jak co? W katalogu wymieniono zarówno lokalne, jak i międzynarodowe firmy przeprowadzkowe. Ważne jest, aby sprawdzić, czy interesujący Cię członkowie kwalifikują się do przeprowadzek międzynarodowych. 

Użyć wyszukiwarki 

Szybkie wyszukiwanie w Google, Bing lub Twojej ulubionej wyszukiwarce prawdopodobnie zapewni wiele opcji do rozważenia. Jeśli korzystasz z wyszukiwarki, musisz pamiętać o dwóch rzeczach:

 1. Każdy może stworzyć dobrze wyglądającą stronę internetową ~, więc jak odróżnić renomowanego operatora od oszusta, który ma świetne umiejętności projektowania stron internetowych? Sprawdź sekcję dotyczącą akredytacji Międzynarodowej firmy przeprowadzkowej, aby dowiedzieć się, czego szukać. 
 2. Wyniki wyświetlane przez wyszukiwarkę sprowadzają się do skomplikowanych algorytmów, a na najlepszych listach może brakować kilku świetnych dostawców, którzy mogą obejmować Twój obszar, zawsze warto przewijać kilka stron, jeśli jest wiele dopasowań. 

Uwaga na temat witryn porównawczych:

Istnieje wiele witryn „brokerskich”, które pobierają Twoje dane i sprzedają je wielu osobom, a zazwyczaj otrzymasz połączenia od około 6, jeśli nie więcej, aby umówić się na wycenę. Jest to w porządku i sposób na zaoszczędzenie czasu, ale może nie oznaczać, że uzyskujesz dostęp do całego rynku (w podobny sposób, że nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe samochodów znajdują się na porównywarkach internetowych).

Powinieneś również upewnić się, że przeprowadzasz kontrole jakości w firmach wybranych przez stronę brokera, zanim zaakceptujesz jakąkolwiek wycenę, ponieważ ich umieszczenie na stronie brokera nie gwarantuje ich pozycji jako renomowanego operatora, a pośrednik zwykle nie ponosi żadnej odpowiedzialności, jeśli coś pójdzie nie tak . 

Krótka lista, do kogo będziesz zapraszać

Jeśli nie wiesz, z kim chcesz się poruszać, 3 to magiczna liczba.

Otrzymanie 3 ofert pomaga ci dokonać dobrych porównań i upewnić się, że otrzymujesz dokładną ofertę (ponieważ możesz łatwo wykryć wszelkie anomalie) i najlepszy stosunek jakości do ceny. 

Wybierając osoby do umieszczenia na krótkiej liście, weź pod uwagę następujące kwestie:

 • Czy świadczą potrzebne usługi? Czy oferują opcje transportu, którymi jesteś zainteresowany i czy wykonują wszystkie dodatkowe czynności, których potrzebujesz, jak skrzynia, czy może złota rączka do demontażu dużych mebli?
 • Czy obejmują twój obszar? Istnieje wiele krajowych firm, które obejmują przeprowadzki do / z dowolnego miejsca w Wielkiej Brytanii, niezależnie od tego, gdzie mają siedzibę, ale niektóre będą dotyczyły tylko określonego obszaru. 
 • Czy są wiarygodni? Upewnij się, że mają odpowiednie kwalifikacje i akredytacje (najlepiej wstępnie sprawdzone przez certyfikowany organ taki jak FIDI) i czy mają dobre recenzje ? 

Gdy masz już krótką listę, czas poprosić o wycenę i zorganizować ankiety domowe. Możesz zadzwonić do wnioskodawcy przez telefon lub poprosić o wycenę za pośrednictwem strony internetowej lub e-maila. 

Wróć na górę

UZYSKAJ BEZPŁATNĄ SPERSONALIZOWANĄ WYCENĘ PRZEPROWADZEK

8) ANKIETY DOMOWE PRZEPROWADZEK MIĘDZYNARODOWYCH

Zdobycie ankiety przed przeprowadzką w domu to świetny sposób na uzyskanie dokładnej i stałej wyceny twojego ruchu, bez ukrytych niespodzianek. Spotkanie powinno być bezpłatne i bez zobowiązań. 

Aby zaoferować ci stałą cenę za przeprowadzkę, większość firm przeprowadzkowych będzie chciała przeprowadzić ankietę przed przeprowadzką w domu i dowiedzieć się szczegółowo o twoich indywidualnych wymaganiach.

W większości przypadków odbywa się to podczas osobistej wizyty przedstawiciela firmy, ale często w przypadku komputera lub smartfona można to zrobić za pomocą ankiety wideo lub elektronicznego formularza inwentaryzacji. Zawsze upewnij się, czy wycena jest ustaloną ceną, czy też szacunkiem, jeśli ankieta nie jest przeprowadzana osobiście. 

ZAREZERWUJ KONSULTACJĘ ZA DARMO I UZYSKAJ WYCENĘ BEZ ZOBOWIĄZAŃ

Konsultant przeprowadzkowy (znany również jako Geodeta) będzie chciał: 

 • Zrozum, co jest dla Ciebie ważne i odpowiedz na wszelkie pytania. 
 • Wyjaśnij, jak działają zagraniczne przeprowadzki ze swoją firmą, świadczone przez nich usługi i opcje planu przeprowadzki, który może być dla Ciebie najlepszy. 
 • Zrób listę (ekwipunek) mebli i rzeczy osobistych, które będziesz ze sobą przenosić, co pozwoli im obliczyć objętość twoich mebli i rzeczy osobistych, aby znali rozmiar pojazdu lub kontenera, załogę i materiały do pakowania wymagane dla twojego ruchu, które wszystkie przyczyniają się do twojej ceny.
 • Sprawdź dostęp, aby upewnić się, że uwzględniają wszelkie unikalne wymagania lub przeszkody. 
 • Doradzi Ci, co możesz, a czego nie możesz wziąć, na podstawie zasad importu i przepisów kraju docelowego, a także na temat tego, co możesz rozważyć biorąc / nie biorąc na podstawie ich doświadczenia i wiedzy. 

Najważniejsze wskazówki, jak najlepiej wykorzystać międzynarodową ankietę dotyczącą przeprowadzek:

 • Powiedz konsultantowi ds. Przeprowadzek wszystko – od dat przeprowadzek (jeśli je znasz), aby uzyskać dostęp do informacji, rzeczy, które Cię niepokoją i jak chcesz, aby działały. Im więcej konsultant wie, tym dokładniejsza będzie wycena i tym bardziej płynne będzie Twoje poruszanie się!
 • Pokaż im wszystko, co trzeba przenieść  – otwórz szafki i pokaż garaże, lofty i przestrzenie na zewnątrz, aby mogli dokonać dokładnej oceny potrzebnych zasobów. Nie zapomnij powiedzieć im, czy kupisz coś nowego przed dniem przeprowadzki.
 • Powiedz im, że nie chcesz się przenieść  – aby upewnić się, że wszystko idzie we właściwe miejsce i że nie zapłacisz za rzeczy, których nie musisz!
 • Wskaż specjalną opiekę / cenne przedmioty –  mogą wymagać trochę dodatkowej ochrony lub specjalnego postępowania. 
 • Powiedz im, jakiej pomocy potrzebujesz  – chcesz się spakować, czy jesteś szczęśliwy, robiąc własny? czy złota rączka zaoszczędzi ci czasu na wcześniejszym demontażu? 
 • Nie unikaj trudnych sytuacji! – nie wszystkie ruchy są proste i ważne jest, aby robot mógł zaplanować coś trudnego. Jeśli musiałbyś zdjąć okno, aby dostać się do sofy, prawdopodobnie również będziesz potrzebować tego wyjścia … nie kusz się, aby ukryć takie rzeczy, jak słaby dostęp, ograniczony parking lub trudne przedmioty, aby uzyskać niższą wycenę. Dodatkowe opłaty lub stres w dniu przeprowadzki mogą kosztować o wiele więcej!
 • Zadawaj pytania  – upewnij się, że czujesz się dobrze z tym, co obejmuje proces i jak sprawią, że będzie to dla Ciebie świetny ruch. 

Nie ulegaj pokusie, aby jedna firma odwiedziła dom, a następnie przekazywała informacje innym.

Mówimy to z wielu powodów, w tym:

 • Szacowanie objętości jest obliczeniem ręcznym i opiera się na umiejętnościach i doświadczeniu geodety, co oznacza, że mogą występować pewne wahania między firmami, ale dzięki trzem ankietom, jeśli jedna różni się znacznie od innych, możesz szybko zauważyć, czy ktoś dokonał błąd, który może wpłynąć na koszty lub problemy z przeprowadzką. 
 • Szansa na spotkanie z konsultantem ds. Przeprowadzek to coś więcej niż sprawdzenie głośności i uzyskanie ceny . Nie tylko mogą być naprawdę przydatne w przeprowadzeniu cię przez proces przeprowadzki, ale ta osoba reprezentuje firmę, którą powierzysz, aby przebywała w domu i zajmowała się twoimi cennymi rzeczami. Są dobrym wskaźnikiem usług, standardów i profesjonalizmu, które otrzymasz po dokonaniu rezerwacji, a zatem mogą naprawdę pomóc w podjęciu decyzji, jeśli ceny są podobne.

PEŁEN PRZEWODNIK: JAK WYKORZYSTAĆ JAK NAJLEPSZE Z BADANIA DOMOWEGO

Jeśli robisz wideo lub samodzielnie przeprowadzasz ankietę:

Bądź ostrożny, aby pokazać lub powiedzieć swojemu wnioskodawcy o wszystkim, ponieważ będziesz odpowiedzialny za dostarczone informacje. Wszelkie nieścisłości mogą powodować opóźnienia lub dodatkowe koszty w dniu przeprowadzki, na przykład, jeśli podasz niedokładną listę przedmiotów do przeniesienia, a pojazd jest zbyt mały, być może będą musieli odbyć dodatkową podróż lub wrócić do składu, aby zebrać dodatkowe materiały do uszczelka. 

Wróć na górę

9) PORÓWNYWANIE TWOICH WYCEN

Porównywanie ofert może być trudne, ponieważ każda firma zajmująca się usuwaniem ma swój własny format i sposób pokazywania kosztów, dlatego oto nasze najważniejsze wskazówki, na co zwrócić uwagę, aby dać Ci szansę na porównanie, na przykład: 

 Zanim jednak zaczniemy, jedna WIELKA notatka …

ZAWSZE UZYSKAJ FORMALNĄ WYCENĘ I UMOWĘ.

Nie możemy tego wystarczająco podkreślić. Gdy przekazujesz wszystkie swoje rzeczy na świecie firmie, potrzebujesz ochrony zapewnianej przez pisemną ofertę, która zawiera umowę i odpowiednie warunki. Przeczytaj je, upewnij się, że je rozumiesz i zgadzasz się z nimi, a jeśli nie jesteś zadowolony z żadnej z nich, otrzymasz wszelkie uzgodnione zmiany na piśmie.

Brytyjskie Stowarzyszenie Zmywaczy zapewnia standardowe warunki zatwierdzone przez Trading Standards Institute w celu ochrony konsumentów, dlatego jest to kolejny doskonały powód, aby szukać plakietki.

Porównaj na podstawie kryteriów przeprowadzki i tego, co jest dla Ciebie ważne

Co jest dla Ciebie najważniejsze? Czy decydujesz się tylko na cenę, czy istnieją inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, na przykład plan przeprowadzki; obsługa przedmiotów specjalnych; wiedza i doświadczenie; dodatkowe usługi; ubezpieczenie i akredytacje? Omówimy je szczegółowo poniżej, ale mając na uwadze jasny obraz tego, co ważne, pomoże to porównać.

Sprawdź, czy wszystkie cytaty są podobne

Pięć głównych rzeczy do sprawdzenia:

 • Ilość przedmiotów do przeniesienia – czy wszystkie są takie same? Jeśli ktoś jest dość daleko, zdecydowanie zaleca się spytanie dlaczego, można by uwzględnić obszar, za którym tęsknili inni (np. Lofty, ogród lub szopy).
 • Czas tranzytu –  część tego może zależeć od metody wysyłki (patrz poniżej), ale część może wynikać z wybranego czasu wysyłki i trasy żeglugi. Często dostępne są wolniejsze rejsy, które są tańsze. Jeśli prędkość jest ważna, sprawdź czas transportu między drzwiami. 
 • Sposób wysyłki –  czy płacisz za własny wyłączny pojemnik lub dzielisz się? Czy to w ogóle wpływa na czas transportu? 
 • Usługi – Czy wszystkie firmy przeprowadzkowe opierają swoje ceny na tym samym poziomie usług? Jakie opakowanie jest wliczone? Czy potrzebny jest pojazd wahadłowy lub winda zewnętrzna z powodu złego dostępu? czy zawierają opłaty parkingowe (jeśli dotyczy) lub inne opłaty dodatkowe?
 • Opłaty dodatkowe –  niektóre miejsca przeznaczenia naliczają opłaty za inspekcję kontenera lub inne opłaty importowe, czasem mają one zastosowanie do wszystkich klientów i są płatne z góry, dla innych pojemniki są wybierane losowo lub koszty mogą się różnić, więc operator może je wykluczyć i sugeruje, aby zapłacić lokalnie . Upewnij się, że masz pewność, czy są one uwzględnione lub wykluczone oraz że otrzymałeś wskazówki, czego się spodziewać. 

Zadzwoń do firmy zajmującej się przeprowadzkami i daj im znać, jeśli zauważysz coś, co zrobili inaczej, albo będą w stanie wyjaśnić różnicę lub skorygować wycenę, jeśli źle zrozumieją twoje wymagania i nie chcesz, aby coś zostało uwzględnione. 

Tutaj przydaje się zdobycie 3 cytatów, ponieważ zwykle możesz zauważyć, czy ktoś jest znacznie poza nim! 

Porównaj harmonogramy przenoszenia

Czy przeprowadzka planowana jest na tę samą liczbę dni, czy też wszystkie odbywają się w ciągu jednego dnia, podczas gdy inni biorą dwa na przykład. Czy jeden plan działa dla Ciebie lepiej? Jeśli tak, poinformuj wszystkie firmy, że wolisz pracować, aby mogły zmienić ceny, jeśli coś to zmieni.

Porównaj jakość

Wcześniej rozmawialiśmy o tym, jak łatwo jest przedstawić profesjonalny wizerunek, ale nie zawsze jest to gwarancja renomowanej firmy. Podobnie jak w procesie tworzenia krótkich list, nadszedł czas, aby wrócić do recenzji, akredytacji i stowarzyszeń zawodowych, aby poczuć jakość usług.

Porównaj cenę

Jakkolwiek kuszące, żadna decyzja nie powinna opierać się wyłącznie na cenie. Poszukaj stosunku jakości do ceny w oparciu o to, na co możesz sobie pozwolić i na co jesteś gotów zapłacić, aby zrealizować swoje cele w ruchu – czy istnieją dodatkowe zabezpieczenia, usługi lub wiarygodność, które jeden z operatorów ma nad drugim, co zapewnia wartość dodaną pod względem spokoju ducha i niższe ryzyko?

Cięcie narożników w celu uzyskania niższej ceny może spowodować:

 • Uszkodzenie lub strata, co oznacza czasochłonne rozpatrywanie roszczeń lub gorzej, w ogóle nie odzyskiwanie pieniędzy.
 • Stresuj się podczas ruchu, jeśli coś pójdzie nie tak i twoja firma nie ma zasobów ani doświadczenia, aby szybko zareagować. 

.. i nie zapomnij podać kosztów ubezpieczenia

Dokonując porównania finansowego, uwzględnij koszt ubezpieczenia, jeśli jest to usługa, którą zamierzasz zaakceptować. Zazwyczaj składki ubezpieczeniowe oparte są na% wartości twoich rzeczy. Sprawdź oferowany poziom ochrony – czy jest nowy dla starych? czy obejmuje pary i zestawy, wykolejenie mechaniczne lub pleśń? Czy jest nadmiar? 

Wszystkie rzeczy są równe …

Jeśli jesteś szczęśliwy, że wszyscy oferują ci ten sam poziom usług, ten sam poziom jakości, ten sam wolumen i szorstką cenę, obawiam się, że nie ma magicznej formuły na podjęcie decyzji i będzie to zależało od twojego osobistego pierwszeństwo.

Kto sprawił, że do tej pory czułeś się komfortowo? Kto dał ci najwięcej pewności, komu ufasz? Kultura firmy określi ich procesy i doświadczenia klientów, a twoje dotychczasowe doświadczenie jest dobrym wskaźnikiem tego, jakie będzie Twoje doświadczenie po dokonaniu rezerwacji, więc z kim chcesz współpracować?

Uwaga na temat negocjacji z firmami przeprowadzkowymi:  Nie bój się negocjować, jeśli porównałeś wszystkie powyższe, ale Twój preferowany napęd jest zbyt drogi w oparciu o usługę podobną do podobnej z innego napędu. 

Wróć na górę

10) MIĘDZYNARODOWE CERTYFIKATY RUCHOME I AKREDYTACJE 

Znalezienie renomowanej międzynarodowej firmy przeprowadzkowej może być wyzwaniem; setki firm prezentujących się w Internecie, a wiele z nich wydaje się być profesjonalistami, uniemożliwia sprawdzenie każdego z nich. 

Istnieje kilka akredytacji, których możesz szukać, które pokażą, że zostały już sprawdzone pod kątem Twojego spokoju!

FIDI FAIM

FIDI Accredited International Mover (FAIM) to jedyny program zarządzania jakością
zaprojektowany specjalnie do przeprowadzek międzynarodowych. 

Posiadacze kwalifikacji są okresowo kontrolowani niezależnie w ponad 200 obszarach najlepszych praktyk branżowych, co do których udowodniono, że zmniejszają ryzyko popełnienia błędu, w tym:

 • Operacje – legalne i bezpieczne z odpowiednimi licencjami, pozwoleniami i zgodnością z ochroną danych. Sprawdza również zarządzanie partnerów zagranicznych. 
 • Procedury – jak przebiega proces zarządzania sprzedażą i przeprowadzkami, przejrzystość umów, komunikacja i szybkość reakcji. 
 • Obsługa klienta – obsługa reklamacji i roszczeń, liczba otrzymanych i opinie klientów.
 • Pojazdy – przydatność, czystość, ochrona przed kradzieżą, śledzenie, licencje, ochrona przeciwpożarowa i kontrole bezpieczeństwa.
 • Wykwalifikowany personel – minimalny poziom doświadczenia i szkolenia
 • Magazyn / biura / obiekty

Dowiedz się więcej o tym, dlaczego warto korzystać z międzynarodowej firmy przeprowadzkowej F IDI FAIM .

BAR Moving Overseas Group

British Association of Removers (BAR) jest wiodącym brytyjskim stowarzyszeniem zajmującym się przeprowadzkami i magazynami.

Wszystkie firmy członkowskie BAR muszą:

 • Spełniają minimalne standardy jakości, sprawdzane co roku
 • Przestrzegaj ścisłego kodeksu postępowania
 • Zaoferuj gwarancję zaliczki
 • Zapewnij niezależne rozstrzyganie sporów.

Wybierając napęd, szukaj znaczka!

Dowiedz się więcej o tym, dlaczego warto skorzystać z zagranicznej firmy przeprowadzkowej BAR .

Wróć na górę

11) RECENZJE FIRMY PRZEPROWADZKOWEJ INTERNATIONAL

Podobnie jak podczas wakacji i sprawdzania opinii Trip Advisor przed dokonaniem rezerwacji, warto zapoznać się z poprzednimi doświadczeniami klientów firmy przeprowadzkowej. Chociaż w Trip Advisor nie ma sekcji dla osób przeprowadzających się, tutaj są świetne miejsca, w których znajdziesz recenzje:

 • Na stronie firmy przeprowadzkowej (możesz przeczytać naszą na naszej stronie z referencjami dotyczącymi przeprowadzek międzynarodowych )
 • ReferenceLine – Witryna z recenzjami British Association of Removers
 • Który? Zaufani handlowcy
 • Google – wystarczy wpisać nazwę firmy i poszukać „recenzji Google” w polu po prawej stronie lub ocen w gwiazdkach pod ich listami.
 • Facebook – sprawdź zakładkę „recenzje” na stronie Facebooka użytkowników
 • TrustPilot

Wróć na górę

12) KIEDY I JAK ZAREZERWOWAĆ NAPĘD

Kiedy należy zarezerwować Przeprowadzki międzynarodowe?

Większość osób zaczyna organizować wyceny dotyczące przeprowadzek około 2-3 miesiące przed tym, jak chcesz zapakować i przenieść swoje przedmioty. Jeśli data przeprowadzki prawdopodobnie przypada w okresach szczytu, takich jak wakacje letnie lub szkolne, zaleca się jak najszybsze rozpoczęcie procesu, aby uzyskać najlepsze stawki i uniknąć rezerwacji preferowanego napędu.

Jak zarezerwować po wybraniu oferty:

Po wybraniu wnioskodawcy zadzwoń do niego, aby zarezerwować termin przeprowadzki. Zwykle proszą Cię o zwrot podpisanej umowy (formularza akceptacji) w celu zabezpieczenia rezerwacji. 

Rezerwacja, jeśli nie masz daty przeprowadzki:

Jeśli nie znasz jeszcze dat przeniesienia, nie martw się, poinformuj firmę przeprowadzającą o dacie tymczasowej lub docelowej, a następnie sfinalizuj je, gdy dowiesz się więcej. 

Płatność z góry za przeprowadzkę:

Większość firm prosi o zapłatę z góry za przeprowadzkę, zwykle co najmniej 7 dni przed terminem przeprowadzki. To jest typowa praktyka. Jeśli się martwisz, upewnij się, że wnioskodawca jest członkiem British Association of Remover, który oferuje gwarancję płatności z góry, aby chronić twoje pieniądze po zapłaceniu. 

Odstąpienie od rezygnacji / odroczenia:

Wiele firm oferuje zwolnienie z ochrony przed anulowaniem lub przełożeniem, które jest niewielką opłatą, która pozwala zarezerwować zasoby bez utraty pieniędzy, jeśli będziesz musiał zmienić daty później, jest to wielki spokój, jeśli martwisz się o swoje zakończenie data poślizgu, ale chcesz mieć pewność, że firma przeprowadzkowa będzie dla ciebie dostępna.

Repotrans Sosnowiec

Nie znalazłeś tego, czego szukałeś?

Chętnie Ci pomożemy

 +618 455 326

Dlaczego warto rezerwować u nas?

 • wysoka jakość usług
 • przeprowadzki na czas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *